Barion Pixel

BORÁSZAT

Gál Szőlőbirtok és Pincészet

A Gál házaspár a nyolcvanas évek derekán ismerkedett meg a budapesti Kertészeti Egyetemen, ahol Gál Csaba okleveles kertészmérnök-szőlészként, Gálné Dignisz Éva pedig élelmiszeripari mérnök-borászként diplomázott. A tanulmányokat követően Éva két évig a budafoki Pincegazdaságnál dolgozott, majd Szigetcsépen folytatták szakmai tevékenységüket, mivel Csaba a Kertészeti Egyetem Tangazdaságánál kapott szőlészeti ágazatvezető-helyettesi állást, a szőlőtermesztés irányításával bízták meg. Ezután megszülettek gyermekeik, Éva az első éveket az ő nevelésüknek szentelte, majd az otthon töltött idő után szintén a Tangazdaságnál helyezkedett el: kezdetben a borászati laboratóriumot vezette, később pedig ő lett a főborász. A privatizáció után saját lábra álltak: 1994-ben Csaba megalapította a családi céget, a Vitis Labor Kft-t, amely kezdetben szőlőtermesztéssel, szőlőértékesítéssel és szőlő-szaporítóanyag-előállítással foglalkozott. 1999 és 2004 között 60 hektár szőlőt telepítettek el. A két évtizedes szakmai tapasztalatra valamint a hatvan hektár minőségi ültetvényre alapozva létrehozták saját borházukat: 2001-ben lehetőségük nyílt megvásárolni és felújítani a szőlőbirtok közelében egy kúria-jellegű épületet, és 2004-ben megnyitotta kapuit a Gál Szőlőbirtok és Pincészet.
A kezdetektől számos hazai és nemzetközi borversenyen mérettetik meg a boraikat, szakmai visszacsatolás gyanánt. A magyar borszakma az egyik legnívósabb szakmai díjjal ismerte el a pincészet szerepét, több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért: Gálné Dignisz Éva, a Gál Szőlőbirtok és Pincészet borásza kapta meg az Év Bortermelője címet a Magyar Bor Akadémiától 2013-ban, első nőként a díj történetében.

Gál Szőlőbirtok és Pincészet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Itt alkoholos termékeket is árulunk, elmúltál már 18 éves?